Akcie easyJet za posledný mesiac posilnili

Britské aerolinky easyJet majú za sebou tento rok pomerne náročné chvíle. V máji zasiahla akcie správa, že polročná strata spoločnosti sa dostala na štvornásobok, nehovoriac o tom, že im neprospelo ani dianie okolo brexitu. Za posledný mesiac však zažívajú akcie easyJetu dobré obdobie. Ich hodnota si pripísala 20 percent.

Akcie spoločnosti za mesiac vzrástli 1 033 GBX na 1 238 GBX. Z hľadiska posledných 5 rokov sa však nachádzajú v mínusových číslach. Kým ešte začiatkom novembra 2014 sa obchodovali na úrovni 1 653 GBX, aktuálne je to aj napriek výraznému posilneniu v posledných týždňoch stále o 25 percent nižšie.

Ich ďalší vývoj bude závisieť nielen od výslednej podoby brexitu, o ktorom sa má rozhodnúť do 31. októbra 2019, ale aj vývoj situácia okolo obchodnej vojny medzi USA a Čínou, nehovoriac o splnení cieľa. Ktorý si stanovili. Britské aerolinky ešte v roku 2017 oznámili, že chcú s elektrickými lietadlami prepravovať pasažierov vo vzduchu už do roku 2027, konkrétne na linke Amsterdam–Londýn. Nielen e-automobilov na cestách pribúda. Dopad uhlíkovej stopy a zodpovednosť za ňu si uvedomujú aj aerolinky, ktoré sa snažia v tomto smere čo najskôr nastúpiť na trend elektromotorov.

Podľa businessinsider.com výkonný riaditeľ holandských aeroliniek KLM Pieter Elbers sa však pred pár dňami vyjadril, že s e-lietadlami by sme sa mohli na dovolenku dostať v rozpätí 15 až 20 rokov. Spoločnosť easyJet má však v tomto smere evidentne odvážnejšie plány a prvý let by chcela realizovať už v nasledujúcich ôsmych rokoch.

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.