Berie USA ochranu pred vírusom na ľahkú váhu?

Deborah Birx, členka pracovnej skupiny koronavírusu prezidenta Donalda Trumpa, povedala na brífingu v Bielom dome, že americké centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) v najbližších dňoch pridajú odporúčanie týkajúce sa masiek k usmerneniam o ochranných opatreniach.

Birx však povedal, že Američania, ktorí boli takmer všetci povolaní, aby zostali doma, s výnimkou nevyhnutných výletov, by si nemali vytvárať „falošný pocit bezpečia“, že sú úplne chránení pred respiračnými chorobami zakrytím svojich tvárí.

Trump, ktorý odpovedal na otázky novinárov na briefingu, povedal na otázku nosenia másk „ak ich ľudia chcú nosiť, môžu.“

Vo štvrtok večer bol počet obetí Spojených štátov amerických COVID-19, respiračné ochorenie spôsobené koronavírusom, 5 877 osôb, s viac ako 243 000 prípadmi vo všetkých 50 štátoch.

Podľa údajov agentúry Reuters podľa globálnych prípadov vo štvrtok presiahlo 1 milión ľudí s viac ako 52 000 úmrtiami.

Lekárski experti z Bieleho domu predpovedali, že by sa mohlo zabiť 100 000 až 240 000 Američanov, aj keď sa budú riadiť pokynmi zametania.

Správa Trump, CDC a úradníci verejného zdravotníctva sa už od vypuknutia pandémie mávli na problém s tvárovými masťami. Spočiatku povedali zdravým ľuďom, že také opatrenia sú zbytočné alebo dokonca kontraproduktívne.

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.