Ekonomické dáta vs. trhy eurozóny

Futures na európsky akciový index v pondelok vyskočili o viac ako 4%, pretože spomalenie úmrtí na koronavírus vo Francúzsku a Taliansku vyvolalo nádej, že opatrenia na blokovanie začínajú prinášať výsledky.

Futures Euro Stoxx 50 vzrástli o 4,1% na 6:00 GMT, pričom futures nemecké DAX a francúzske CAC futures získali 4,5%, respektíve 4%.

No na druhej strane tu máme ekonomické dáta:

Morálka investorov v eurozóne, definovaná indexom Sentix, klesla na historické minimum (-42,9 v marci) vydané v apríli a ekonomika bloku je v hlbokej recesii v dôsledku koronavírusu, ktorý „drží svetovú ekonomiku v stranglehold “, prieskum ukázal v pondelok. „Nikdy predtým sa hodnotenie súčasnej situácie natoľko nestratilo vo všetkých regiónoch sveta do jedného mesiaca,“ uviedol generálny riaditeľ Sentix Patrick Hussy.

Vedúci priemyselného združenia BDI v pondelok uviedol, že nemecká ekonomika sa tento rok pravdepodobne zníži o 3-6%. Jeho predpoveď bola založená na tom, že hospodárska aktivita bola prerušená najviac na šesť týždňov. Najväčšie európske hospodárstvo je vo virtuálnom zablokovaní. Školy, obchody, reštaurácie a športové zariadenia sa zatvorili a mnoho firiem zastavilo výrobu, aby pomohlo spomaliť šírenie choroby.

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.