Microsoft chce zmazať svoju uhlíkovú stopu

Spoločnosť Microsoft plánuje zmazať uhlíkovú stopu, ktorú počas svojej existencie vytvoril a zároveň vyriešiť spôsob, ako vymazať aj tvorbu tej budúcej.
Medzi spoločnosťami zo zoznamu najväčších amerických podnikov Fortune 500 tak firma nastavila ambiciózny cieľ postaviť sa za účinnejšiu ochranu klímy. Microsoft uviedol, že chce zlikvidovať toľko uhlíkových emisií, koľko ich po sebe zanechal za 45 rokov svojej existencie.

Snaha dostať uhlíkové emisie z atmosféry stavia klimatické ciele Microsoftu ďalej, než sú plány ďalších firiem, ktoré sa väčšinou zameriavajú len na to, ako znížiť súčasné emisie alebo zabrániť budúcim.

„Ak nás minulé desaťročia niečo naučilo, potom to, že technológia postavené bez týchto princípov môžu narobiť viac škody ako úžitku,“ povedala na štvrtkovom stretnutí s médiami v Redmonde na západe USA šéfka Microsoftu Satya Nadella. „Musíme začať zmazávať ten zničujúci vplyv na zmeny klímy,“ vyjadrila sa a dodal, že ak sa budú priemerné teploty zvyšovať tak ako doteraz, bude to mať ničivé následky.

Plán počíta zároveň so založením fondu, ktorý v najbližších štyroch rokoch investuje miliardu dolárov na zrýchlenie rozvoja technológií na likvidáciu emisií uhlíka. Oznámenie Microsoftu je pritom odrazom snahy viacerých amerických firiem prispieť väčším dielom k ochrane klímy.

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.