Najhorúcejšia investičná príležitosť z drahých kovov?

Investori vsádzajú na striebro po tom, čo sa medzera medzi zlatom a priemyselným kovom vyšplhala na najširšiu úroveň za viac ako tri storočia.

V marci bola cena za uncu zlata 125-krát vyššia ako za rovnaké množstvo striebra, podľa údajov zostavených Rossom Normanom, obchodníkom so zlatom. Podľa jeho slov, došlo k rekordnému návratu najmenej od roku 1687.

Odvtedy sa medzera uzavrela asi 113-krát a analytici tvrdia, že je možné získať viac striebra, pretože ekonomiky sa začínajú zotavovať zo šokov súvisiacich s koronavírusom a návratnosti dopytu po použití kovu v elektronike a solárnych paneloch.

„Čím dlhšie bude mať zlato dobrý výkon, získate špekulantov, ktorí pôjdu aj na striebro, ktoré je skutočne lacné,“ hovorí Grant Beasley, manažér fondu v Highbury Capital v Toronte.

Minulý týždeň kanadský banský miliardár Eric Sprott urobil najväčšiu osobnú investíciu do striebra, keď kúpil podiel v hodnote 42 miliónov dolárov  v prieskumníckej spoločnosti MAG Silver.

Nadšenci poznamenávajú, že kov sa používa v technológiách čistej energie, ktoré sú nastavené na rastúci dopyt, ako sú elektrické autá a solárne panely. Používa sa tiež v mobilnej infraštruktúre 5G a v radaroch pre autonómne vozidlá.

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.