Nápoje bez cukru a káva potiahli kvartálny zisk Coca-Coly na 42 percent

Zisk nápojového gigantu Coca-Cola zvýšil v treťom kvartáli čistý zisk medziročne o 2,59 miliardy USD, čo predstavuje nárast o 42 percent oproti rovnakému obdobiu v predchádzajúcom roku. Ako uviedla firma počas piatkového vyhlásenia, dôvodom nárastu je silný dopyt po rade perlivých nápojov bez pridaného cukru a novom produkte Coca-Cola Plus Coffee.

Čisté prevádzkové tržby spoločnosti sa v minulom štvrťroku zvýšili na 9,51 miliárd USD, čo predstavuje 8,3 percenta. Odhad analytikov zo spoločnosti Refinitiv pritom hovoril o 9,43 miliardy USD.

Coca-Cola tiež predstavila nápoje v menších baleniach s vyššou cenou, ktoré sú pre zákazníkov atraktívnejšie.
Nielen Coca-Cola ale aj konkurenčné PepsiCo sa snaží reagovať na zmenu chuťových preferencií zákazníkov. Ako uviedla agentúra Reuters, postupne sa začínajú odkláňať od klasických sladených sýtených nápojov a ponúkajú sortiment s nižším obsahom cukru, s novými príchuťami a ponuku obohatili aj o kávu, čaj a balenú vodu.

Napríklad v priebehu minulého roka Coca-Cola kúpila známy britský reťazec kávy Costa Coffee za 5,1 miliardy USD.
Akcie firmy po oznámení počas piatkového obchodného dňa mierne posilnili z hodnoty okolo 54,60 USD za akciu na 55,32 USD za akciu ale obchodovanie podľa údajov z Investing.com ukončili na hodnote 54,78 USD za akciu.

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.