Pandémia ochromila najväčšie ekonomiky sveta

Nemecko pripravuje aplikáciu na sledovanie koronavírusu. Aplikácia na sledovanie obyvateľov s koronavírusov bude pre Nemcov pripravená na stiahnutie a použitie na svojich smartfónoch do troch až štyroch týždňov, uviedol v piatok minister zdravotníctva Jens Spahn.

Americký prezident Donald Trump vo štvrtok stanovil nové usmernenia pre štáty, ktoré sa majú vynoriť z odstavenia koronavírusu postupným trojstupňovým prístupom. Odporúčania vyzývajú štáty, aby preukázali „klesajúcu trajektóriu“ prípadov Covid-19 alebo pozitívne testy na chorobu počas 14 dní pred postupným uvoľňovaním obmedzení pre podniky, ktoré boli zatvorené, aby otupili šírenie vírusu. Spojené štáty oznámili štvrtok, že 5,2 milióna ľudí si za posledný týždeň vyžiadalo nezamestnanosť, čím sa celkový počet nezamestnaných Američanov za posledný mesiac zvýšil na viac ako 20 miliónov.

Čínska ekonomika sa prvýkrát znížila za takmer tri desaťročia v prvom štvrťroku, keď hrubý domáci produkt medziročne poklesol o 6,8%. To bolo o niečo väčšie ako prognóza poklesu zo strany analytikov 6,5% a zvrátenie 6% expanzie v štvrtom štvrťroku minulého roka. Pokles je tiež prvým v druhej najväčšej ekonomike na svete od roku 1992, po zverejnení kvartálneho vývoja HDP, pretože koronavírus ochromil výrobu a výdavky.

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.