Predaje BMW v Číne zaznamenávajú rast

BMW zaznamenalo na čínskom trhu v apríli opäť nárast predaja luxusných osobných automobilov, ale nemecký výrobca prémiových automobilov a motocyklov varoval, že ostatné trhy vrátane Spojených štátov sa budú „veľmi pomaly“ zotavovať z korónovej pandémie. Dopyt v Číne vo februári 2020 poklesol o 88%, dodávky vzrástli v apríli o 14%, a to vďaka zníženému dopytu na trhu, kde je vlastníctvo vozidiel podľa globálnych štandardov relatívne nízke.

„Z Číny prichádza prinajmenšom záblesk nádeje,“ uviedol generálny riaditeľ Oliver Zipse v prejave, ktorý sa konal na výročnom valnom zhromaždení spoločnosti.

Mníchovský výrobca postupne zvyšuje výrobu a minulý týždeň znovu otvoril svoju továreň v Goodwoode v Anglicku, závod v Spartanburgu v Spojených štátoch a továreň na montáž motocyklov v Berlíne.

Tento týždeň BMW začína s výrobou v Dingolfingu v Bavorsku a budúci pondelok bude automobilka pokračovať v práci vo svojich nemeckých závodoch v Mníchove, Regensburgu a Lipsku, ako aj v závodoch v Oxforde, Anglicku, Rosslyne, Južnej Afrike a San Luis Potosí v Mexiku. , Povedal BMW.

Pozitívne správy prichádzajú po tom, čo začiatkom tohto mesiaca spoločnosť znížila svoje očakávania týkajúce sa zisku pre svoje automobilové a motocyklové divízie a uviedla horší dopyt, ako sa očakávalo, ktorý by sa v druhom štvrťroku zhoršil.

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.