Šírenie koronavírusu v Nemecku stúpa

Počet nových prípadov koronavírusu v Nemecku vzrástol najviac za štyri dni, pretože vláda zvažuje ďalšie kroky na zmiernenie obmedzení každodenného života.

Podľa údajov z Johns Hopkins University bolo v priebehu 24 hodín do štvrtka rána zaznamenaných 1 627 nových prípadov, čo predstavuje spolu 161 539 osôb. Úmrtia vzrástli o 153 na 6 467 osôb a miera úmrtnosti sa zvýšila o 4% z 3,95% o deň skôr, zatiaľ čo počet uzdravených osôb dosiahol 120 400.

Kancelárka Angela Merkelová sa má neskôr vo štvrtok poradiť so štátnymi premiérmi Európskej únie o ďalších krokoch, ktoré majú zabrániť šíreniu nákazy. Európski lídri túžia po opätovnom naštartovaní ekonomiky po zatvorení tovární, zastavení cestovania a zadržaní miliónov ľudí z veľkej časti obmedzených na ich domovy. Nemecká vláda predĺži globálne cestovné obmedzenia do 14. júna a nemôže sľúbiť, že bude po tomto dátume zrušené, uviedla v stredu ministerka zahraničných vecí Heiko Maas.

Podľa najnovšej správy o situácii, ktorú vydal štátny úrad v oblasti verejného zdravia, rýchlosť šírenia v Nemecku klesol v stredu na 0,75 z 0,9 predchádzajúceho dňa. To znamená, že každá osoba infikovaná vírusom infikuje v priemere 0,75 ďalších ľudí.

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.