Sony zvyšuje svoj hospodársky výhľad

Japonský výrobca elektroniky Sony v utorok zverejnil zvýšenie očakávania hospodárskych výsledkov spoločnosti za účtovné obdobie 2019. Ako v utorok informovali zástupcovia podniku nárastom ziskovosti by mal stáť silný predaj obrazových senzorov a smartfónov, po nenaplnení očakávania v treťom kvartáli 2019. Výhľad zisku vzrástol o 40 miliárd na 880 miliárd jenov.

Akcie spoločnosti Sony za posledný rok vzrástli o viac ako 40 percent, vďaka čomu sa dostali na svoju najvyššiu hodnotu za takmer 2 desaťročia. POčas utorkového obchodného dňa dosahovali na burze v Tokyu hodnotu okolo 7 659 jenov za akciu.

Prevádzkový zisk Sony za kvartál končiaci v decembri medziročne klesol o 20,4 percenta na 300,1 miliardy jenov. Očakávania analytikov zo spoločnosti Refinitiv čekali, že zisk se zníži oveľa viac a to až na 271 miliard jenov.

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.