Trump neberie vírus na ľahkú váhu

Trumpova administratíva v utorok uskutočnila rozsiahly stimulačný balík vo výške 850 miliárd dolárov, aby podporil hospodárstvo USA, ktoré sa zotavuje z hrozby koronavírusu, zatiaľ čo ulice hlavných amerických miest sa vyprázdnili v reakcii na urýchlené varovania o pandémii.

Milióny Američanov sa usadili vo svojich domovoch namiesto toho, aby dochádzali do práce alebo do školy, pretože New York a ďalšie veľké mestá eskalujú politiku „sociálneho odstupu“ zatvorením škôl, barov, reštaurácií a divadiel. Počet hlásených prípadov ochorenia dýchacích ciest v USA a úmrtí USA na koronavírus sa vyšplhal na najmenej 89.

V jednej z najprísnejších politík, ktorá bola doteraz prijatá v Spojených štátoch, úradníci šiestich okresov v oblasti San Francisco Bay nariadili obyvateľom, aby zostali doma od utorka pre všetky najdôležitejšie výlety do 7. apríla. Tento príkaz sa týka približne 6,7 milióna ľudí.

Šesť okresov predstavuje asi 30% produkcie v kalifornskej ekonomike, najväčšej v Spojených štátoch.

Starosta New Yorku Bill de Blasio povedal CNN, že zváži zavedenie podobnej smernice o prístrešku pre najľudnatejšie americké mesto.

Bol to Deň sv. Patrika, ale nálada bola triezva, nie veselá, po tom, čo boli tradičné prehliadky a oslavy írskeho dedičstva mnohých Američanov zrušené po celej krajine a zvyčajne boli preplnené krčmy zatvorené.

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.