Veľká Británia pristúpi k fiškálnym stimulom

Kancelár štátnej pokladnice Veľkej Británie, Rishi Sunak sľubuje rekordné výdavky na infraštruktúru v naprieč celou krajinou. Vláda je pripravená použiť objem pôžičiek na ukončenie obdobia úsporných opatrení.

Minister financií sľubuje 600 miliárd libier do polovice roku 2025. Peniaze budú zamerané na cesty, železnice, bývanie, digitálne pripojenie a výskum a vývoj, ktoré je ťažké rozhodnutie pre premiéra Borisa Johnsona aby naplnil toto vyjadrenie. Minulý december vyhral voľby na sľub oživiť ekonomicky „zaostalé“ regióny Spojeného kráľovstva a ukončiť ich viac ako desať rokov úsporných opatrení zasiahnutých krízou z roku 2008.

BOE znížila sadzby v prvom núdzovom pohybe od globálnej krízy. Ale ďalšie investície do rozpočtu, ktoré Sunak bude oznámi dnes popoludní, budú zatienené rastúcou hrozbou a celosvetou krízou spôsobenou koronavírusom. Po oznámení Bank of England v stredu, zníženia úrokových sadzieb o 50 bázických bodov, Sunak pripravuje sa na ponuku podnikom a zdravotníckemu sektoru finančné úľavy na zvládnutie spadu.

Ministerstvo financií uviedlo, že kancelár zdvojnásobí priemer čistých investícii za posledných 40 rokov, čo bude zvýšenie investície na najvyššej úrovni v reálnom vyjadrení od roku 1955.

Medzi už oznámené programy patrí nová vysokorýchlostná železnica- spojenie medzi Londýnom a mestami Birmingham, Manchester a Leeds na sever a 5 miliárd.

Upozornenie: Obsah správy predstavuje marketingovú komunikáciu a nie investičné poradenstvo alebo investičný prieskum ani ponuku na uzatvorenie zmluvy týkajúcej sa finančného nástroja. Reprezentuje názor našich odborníkov na základe všeobecných kritérií, a neberie do úvahy jednotlivého klienta a jeho osobnú situáciu, investičné skúsenosti a aktuálnu finančnú situáciu. Tento materiál nebol pripravený podľa právnych požiadaviek navrhnutých na podporu nezávislosti investičného prieskumu a nevzťahuje sa naň žiadny zákaz obchodovania pred šírením investičného prieskumu. Minulé výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov. Goldenburg Group Limited nepreberá žiadnu zodpovednosť za prípadné straty obchodníkov v dôsledku užívania a obsah svojich správ.